Dnia 2023-10-21 14:00 odbył się mecz między Norwich i Leeds zakończony wynikiem 2-3

Wzbudzający ogromne emocje mecz pomiędzy drużynami Norwich i Leeds zakończył się wynikiem 2-3. Warto zaznaczyć, że wynik na przerwę był zaskakująco korzystny dla gospodarzy, którzy prowadzili 2-0. Jednak w drugiej połowie Leeds odwróciło losy spotkania, zdobywając trzy gole, co dało im cenne trzy punkty. Mecz odbył się w Carrow Road, a sędzią głównym był John Busby z Anglii. Spotkanie to miało miejsce w ramach 12. kolejki Championship, a jego data i godzina to 2023-10-21 14:00.

Relacja z meczu: Norwich vs Leeds

Na stadionie Carrow Road odbył się emocjonujący mecz pomiędzy drużynami Norwich i Leeds. Spotkanie, które od samego początku dostarczało wielu emocji, zakończyło się wynikiem 2-3 zugzwycięstwo dla gości. Oba zespoły zaprezentowały się z bardzo dobrej strony, a widowiskowa gra na pewno zadowoliła wszystkich kibiców zgromadzonych na trybunach. Pierwsza połowa meczu przyniosła zaskakujący rezultat. Gospodarze, już w czwartej minucie spotkania, wyszli na prowadzenie po trafieniu Shane'a Duffy'ego. Bramka padła po efektownym podaniu Gabriela Sary, który zagrywał piłkę do skutecznego strzelca. Norwich kontynuowało dobrą grę i w 43. minucie podwyższyło prowadzenie na 2-0. Tym razem skutecznym strzałem popisał się Gabriel Sara, który wykorzystał asystę O. Hernándeza. W drugiej połowie mecz nabrał tempa, a piłkarze Leeds pokazali swoją determinację do odrobienia strat. W 63. minucie doszło do kontaktowego gola, którego autorem był Shane Duffy. Tym razem Irlandczyk nie potrzebował asystenta, by wprowadzić swoją drużynę z powrotem do gry. Norwich nie potrafiło utrzymać prowadzenia, a w 77. minucie Crysencio Summerville doprowadził do wyrównania. Asystentem przy tym trafieniu był W. Gnonto. Ostatnie minuty meczu były niesamowicie emocjonujące. W 85. minucie Crysencio Summerville popisał się drugim trafieniem w tym spotkaniu, dając prowadzenie Leeds na 2-3. Gola poprzedziła asysta G. Ruttera, który świetnie znalazł swojego partnera w ataku. Norwich desperacko próbowało odwrócić losy meczu, ale nie zdołało już odrobić straty. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2-3 na korzyść Leeds. Spotkanie nie obyło się bez kartek. Gospodarze otrzymali trzy żółte kartki. W 10. minucie sędzia ukarał Shane'a Duffy'ego, następnie w 34. minucie kartkę obejrzał Gabriel Sara. W drużynie przeciwników również nie brakowało kartek. Crysencio Summerville został ukarany żółtą kartką w 19. minucie, Joe Rodon w 45. minucie, a Illan Meslier w 87. minucie. Mecz sędziował John Busby z Anglii, który swoją pracę wykonywał bez większych kontrowersji. Po zakończonym spotkaniu obydwie drużyny będą kontynuować swoje występy w lidze Championship. Dla Norwich kolejnymi przeciwnikami będą Middlesbrough, Sunderland i Blackburn. Leeds natomiast zmierzy się z zespołami Stoke City, Huddersfield i Leicester. To była naprawdę emocjonująca i pełna zwrotów akcji gra. Mecz na Carrow Road dostarczył kibicom wiele powodów do radości i z pewnością na długo pozostanie w ich pamięci.