Spotkanie Leeds vs Hull City, wynik końcowy 3-1

W minioną sobotę na stadionie Elland Road w ramach 40. kolejki Championship doszło do starcia pomiędzy zespołami Leeds i Hull City. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy z Leeds, którzy pokonali rywali z Hull City wynikiem 3-1. Pomimo wyrównanej pierwszej połowy, ostatecznie to drużyna Leeds okazała się skuteczniejsza zdobywając dwa gole po przerwie.

Relacja ze spotkania:

Dzisiejszy wieczór na Elland Road zapowiadał się jako emocjonujący pojedynek pomiędzy drużynami Leeds United i Hull City. Atmosfera na stadionie była niesamowita, a kibice obu ekip gorąco dopingowali swoich ulubieńców. Sędzia Josh Smith poprowadził spotkanie z należytą starannością.

Pierwsza połowa meczu była wyrównana, obie drużyny starały się narzucić swój styl gry. To jednak Leeds otworzyło wynik spotkania w 9. minucie, gdy S. Byram skutecznie wykorzystał sytuację i wpakował piłkę do siatki, ciesząc tym samym swoich fanów na trybunach.

Hull City nie zamierzało się poddać i szybko odpowiedziało bramką Fábio Carvalho w 34. minucie, po asyście T. Mortona. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 1-1, obie drużyny miały jeszcze wiele do udowodnienia w drugiej części spotkania.

Druga połowa to już prawdziwa uczta dla kibiców Leeds. Crysencio Summerville w 88. minucie strzelił gola dającego prowadzenie swojej drużynie. Mimo desperackich prób Hull City, to Leeds United było dzisiaj nie do zatrzymania.

W doliczonym czasie gry, Daniel James ustalił wynik na 3-1 na korzyść Leeds, asystując J. Piroe. To była kolejna udana akcja gospodarzy, którzy zasłużenie wygrali to spotkanie. Ostatecznie Leeds cieszyło się z pełnej puli punktów, a kibice opuszczali stadion z uśmiechami na twarzach, gotowi na kolejne emocje, jakie przyniesie im ich ulubiona drużyna.

Spotkanie nie obyło się bez kartek, zarówno Leeds, jak i Hull City musiały zmierzyć się z ostrzeżeniami sędziego. Mimo to, emocje na boisku były na najwyższym poziomie, a piłkarze obu drużyn zaprezentowali wysoką jakość gry.

Następne mecze dla Leeds to starcia z Sunderland, Blackburn oraz Middlesbrough, natomiast Hull City zmierzy się z ekipami Middlesbrough, QPR oraz Watford. Kibice obu drużyn już nie mogą się doczekać kolejnych emocji na angielskich boiskach Championship.