Spotkanie Coventry kontra Leeds, wynik 2-1

W meczu 41. kolejki Championship drużyna Coventry zmierzyła się z Leeds na stadionie The Coventry Building Society Arena. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-1 na korzyść gospodarzy. Bramki padły już w pierwszej połowie, dając Coventry prowadzenie 1-0 na przerwę, a ostateczne zwycięstwo zapewnili sobie w drugiej połowie. Mecz odbył się 2 dni temu, 6 kwietnia o godzinie 14:00.

Mecz pomiędzy drużynami Coventry (Gospodarz) a Leeds (Goście)

Sędzia Główny: Tom Nield, Anglia

Bramki: - E. Simms 9' 1-0 L. Kitching - H. Wright 49' 2-0 J. Eccles - J. Piroe 76' 2-1

Relacja z meczu:

Na urokliwym The Coventry Building Society Arena rozgrywany był mecz pomiędzy Coventry a Leeds. Atmosfera na stadionie była gorąca, kibice nie mogli się doczekać pierwszego gwizdka sędziego rozpoczynającego to starcie w ramach 41. kolejki Championship.

Spotkanie rozpoczęło się dynamicznie, a już w 9. minucie gospodarze objęli prowadzenie za sprawą bramki zdobytej przez E. Simmsa, który skorzystał z asysty L. Kitchinga. Coventry dążyło do podwyższenia prowadzenia, ale na przerwę schodzono z wynikiem 1-0 dla gospodarzy.

Po przerwie gospodarze kontynuowali swoją ofensywę, co zaowocowało drugą bramką w 49. minucie. Tym razem to H. Wright wpisał się na listę strzelców po podaniu J. Ecclesa, dając swojej drużynie dwubramkowe prowadzenie.

Leeds nie zamierzało się poddać i w 76. minucie J. Piroe zdobył bramkę zmniejszającą prowadzenie Coventry. Mimo starań gości, nie udało im się doprowadzić do wyrównania.

W drugiej połowie emocje sięgnęły zenitu, a kartki żółte zostały rozdane hojnie. Gospodarze zobaczyli je w oczach Jake'a Bidwella, Bena Sheafa, Ellisa Simmsa oraz Josha Ecclesa. Natomiast po stronie Leeds na kartki żółte narażeni byli Ilia Gruev oraz Ethan Ampadu.

Ostatecznie Coventry zdołało obronić swoje prowadzenie i wygrać ten zacięty pojedynek 2-1. Mecz obfitował w emocje, ale to gospodarze cieszyli się ze zdobycia trzech punktów. Kibice mogli być dumni z zaangażowania swoich drużyn, a atmosfera na stadionie była niewątpliwie elektryzująca.

Następne wyzwania czekają zarówno Coventry, które zmierzy się z Southampton, Birmingham oraz Manchesterem United, jak i Leeds, które zmierzy się z Sunderlandem, Blackburn oraz Middlesbrough. Z pewnością obie drużyny będą chciały kontynuować swoją dobrą passę po tym widowiskowym spotkaniu.