Leeds - Rotherham, wynik meczu - 3-0

W ostatnim starciu ligowym w Championship doszło do pojedynku pomiędzy drużynami Leeds i Rotherham, który odbył się w Elland Road. Leeds okazało się zdecydowanie lepsze od swojego rywala, zwyciężając 3-0. Już w pierwszej połowie gospodarze objęli prowadzenie 1-0, a następnie potwierdzili swoją przewagę, zdobywając kolejne bramki. Szczegółowy wynik i przebieg spotkania poznajemy w dalszej części relacji.

Ważne informacje o meczu:

Mecz pomiędzy drużynami Leeds i Rotherham odbył się w dniu 10 lutego 2024 roku o godzinie 15:00 na stadionie Elland Road. Sędzią głównym spotkania był Andy Madley z Anglii. To starcie należało do 31. kolejki ligowej Championship.

Wynik końcowy meczu to 3-0 dla gospodarzy. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1-0 na korzyść Leeds.

Relacja z meczu:

Przy pięknej, słonecznej pogodzie na Elland Road nadszedł czas na starcie pomiędzy drużynami Leeds i Rotherham. Atmosfera na stadionie była niesamowita, kibice dopingowali swoje zespoły od pierwszej minuty. Gospodarze rozpoczęli mecz z determinacją, chcąc udowodnić swoją przewagę na własnym boisku.

Już w 10. minucie Patrick Bamford ustawił wynik na 1-0 po skutecznym uderzeniu, poprzedzonym świetną asystą [zawodnika]. Leeds starało się dalej narzucić swój styl gry, dominując środkowe pole i stwarzając niebezpieczne sytuacje pod bramką gości.

W drugiej połowie, w 52. minucie, Crysencio Summerville podwyższył prowadzenie dla Leeds, zdobywając bramkę po zagraniu G. Ruttera. Rotherham próbowało odpowiedzieć, ale defensywa gospodarzy była niezwykle skuteczna.

W 60. minucie znów Crysencio Summerville wpisał się na listę strzelców, ustalając wynik na 3-0 dla Leeds. Goście z Rotherham nie potrafili odwrócić losów meczu, a ich ataki były skutecznie neutralizowane przez dobrze zorganizowaną defensywę gospodarzy.

W trakcie meczu sędzia Madley pokazał dwie żółte kartki gościom: Jordanowi Hugillowi w 18. minucie oraz Samowi Nombe w 73. minucie. Na czerwoną kartkę nikt z obu drużyn nie otrzymał.

Po końcowym gwizdku Leeds cieszyło się z zasłużonego zwycięstwa, które daje im solidną pozycję w ligowej tabeli. Następne wyzwania czekają ich z drużynami Swansea, Plymouth i Leicester. Rotherham natomiast będzie zmierzał się z Hull City, Watford i Ipswich, starając się odwrócić swoją passę.