Spotkanie Leeds kontra Norwich na stadionie Elland Road: wynik 1-0

W ostatnim spotkaniu 29. kolejki Championship drużyna Leeds podejmowała na własnym stadionie zespół Norwich. Mecz, który odbył się 24 stycznia o godzinie 19:45 na Elland Road, zakończył się zwycięstwem gospodarzy 1-0. Oba gole padły jeszcze przed przerwą, a emocje sięgały zenitu do samego końca pojedynku.

Relacja z przebiegu meczu: Leeds - Norwich 1-0

Mecz pomiędzy drużynami Leeds i Norwich odbył się na stadionie Elland Road w ramach 29. kolejki Championship. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 19:45, a sędzią głównym był Matt Donohue z Anglii.

W 16. minucie pierwszej połowy kibice obu drużyn mieli powody do radości, gdy Patrick Bamford strzelił bramkę dla Leeds po asyście od Davida Jamesa, ustalając wynik na 1-0.

W drugiej połowie emocje sięgnęły zenitu, a obie drużyny dawały z siebie wszystko. W 44. minucie Ben Gibson z Norwich oraz w 47. minucie Dimitrios Giannoulis obejrzeli żółte kartki. Natomiast w 69. minucie Junior Firpo z Leeds również dostał kartkę.

Mimo zażartej walki i kilku groźnych sytuacji podbramkowych, żadna z drużyn nie zdołała zmienić wyniku. Ostatecznie Leeds pokonało Norwich 1-0, utrzymując prowadzenie do końcowego gwizdka.

Po tym zwycięstwie Leeds kolejno zmierzy się z Leicester, Chelsea oraz Huddersfield, natomiast Norwich będzie rywalizować z Blackburn, Sunderland oraz Middlesbrough.

Atmosfera na Elland Road była niesamowita, kibice dopingowali swoje drużyny przez całe 90 minut. Mecz obfitował w emocje i zwroty akcji, a bramka Bamforda na początku spotkania okazała się decydująca. Wyróżnili się także Gibon z Norwich oraz Firpo z Leeds, którzy otrzymali żółte kartki za zbyt ostre zagrania. Jednak to skuteczność Leeds pozwoliła im zdobyć trzy punkty i cieszyć się z zwycięstwa.