Pozycjonowanie Wordpress i porady SEO dla blogerów

Chociaż Wordpress jest doskonałym narzędziem do zarządzania Twoją witryną, może być również trudny w użyciu bez znajomości kodowania lub podstaw pozycjonowania SEO. W tym artykule znajdziesz kompletny przewodnik po Wordpress i SEO, dzięki któremu możesz zbudować skuteczny blog lub stronę internetową.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić podczas uruchamiania swojego bloga lub strony internetowej, jest wybranie nazwy domeny i pakietu hostingowego. Możesz kupić hosting od dowolnej liczby dostawców; jednak zalecamy korzystanie z Bluehost, ponieważ oferują one instalację WordPress jednym kliknięciem, co bardzo

Jakie są podstawy SEO i jak to się ma do WordPressa?

SEO to proces optymalizacji strony internetowej w celu uzyskania wyższej pozycji w rankingach wyszukiwarek. Można to zrobić za pomocą różnych technik, z których nie wszystkie są czarne( black hat). Podstawy SEO to zrozumienie działania wyszukiwarek, a następnie wdrożenie zmian w witrynie, aby uzyskać wyższą pozycję w przypadku słów kluczowych, na które chcesz kierować reklamy. WordPress robi to domyślnie, ponieważ dobrze radzi sobie z większością słów kluczowych. Jest wiele rzeczy, które musisz wziąć pod uwagę podczas optymalizacji bloga pod kątem wyszukiwarek. Najpierw powinieneś zoptymalizować tytuł i opis meta. Powinieneś także zawrzeć w swoim poście słowa kluczowe. Upewnij się, że masz dobrą gęstość słów kluczowych i używaj pogrubionego tekstu, gdy to konieczne.

Zasady projektowania blogów, których nigdy nie powinieneś łamać, jeśli chcesz mieć udany blog Wordpress.

Projekt Twojego bloga jest jednym z najważniejszych czynników, które zadecydują o jego sukcesie.Jest wiele rzeczy, na które powinieneś zwrócić uwagę podczas projektowania swojego bloga, ale jest też kilka rzeczy, których nigdy nie powinieneś łamać, jeśli chcesz odnieść sukces bloga Wordpress. Przede wszystkim warto pamiętać o:

  • Zadbaj o to, aby Twój projekt był prosty i czysty.

  • Używaj dużo pustej przestrzeni.

  • Nie używaj więcej niż dwóch czcionek.

  • Upewnij się, że używasz odpowiedniego rozmiaru czcionki.

  • Używaj obrazów i filmów, aby skutecznie przekazać swoją wiadomość.

Metatagi WordPressa i do czego są używane

WordPress to popularne narzędzie do publikowania blogów. Jest również używany w witrynach internetowych i innych systemach zarządzania treścią. Metatagi służą do dostarczania informacji o witrynie, takich jak autor i słowa kluczowe.

Metatagi to niewidoczne tagi znajdujące się w kodzie HTML Twojej witryny, które dostarczają informacji o witrynie. Najważniejszym metatagiem jest tag title, który informuje wyszukiwarki, o czym jest Twoja strona. Tag meta description jest również ważny, ponieważ daje osobom, które znajdą Cię za pomocą wyszukiwarki, podgląd tego, co znajdą w Twojej witrynie.Istnieją inne metatagi, których możesz użyć do dostosowania wyglądu witryny w wynikach wyszukiwania, takie jak słowa kluczowe i tagi autora.