Mecz Swansea kontra Leeds zakończony wynikiem 0-4

W miniony wtorek, 13 lutego 2024 roku, na Swansea.com Stadium odbył się mecz pomiędzy drużynami Swansea i Leeds w ramach 32. kolejki Championship. Leeds okazało się absolutnie bezlitosne, triumfując z wynikiem 4-0 nad gospodarzami. Już do przerwy goście prowadzili 3-0, co zdecydowanie zwiastowało ich dominację przez całe spotkanie.

Relacja z meczu piłki nożnej pomiędzy Swansea a Leeds

Wynik końcowy meczu pomiędzy Swansea a Leeds to 0-4, zdecydowanie na korzyść drużyny gości. Mecz odbył się 13 lutego 2024 roku o godzinie 19:45 na Swansea.com Stadium w ramach 32. kolejki Championship. Sędzią głównym spotkania był David Webb z Anglii.

Sprawozdanie z meczu:

Atmosfera na Swansea.com Stadium była niesamowita - kibice obu drużyn gorąco dopingowali swoich ulubieńców. Pierwsze emocje na boisku pojawiły się w 8. minucie, kiedy to C. Summerville zdobył bramkę dla Leeds po asyście I. Grueva, otwierając wynik spotkania. Niespełna dwie minuty później, w 10. minucie, J. Piroe podwyższył prowadzenie dla gości, dając im komfortową przewagę 2-0.

Leeds nie zwalniało tempa, a w 35. minucie to W. Gnonto strzelił trzeciego gola dla swojego zespołu po asyście A. Graya, czyniąc wynik na przerwę 0-3 dla gości. Druga połowa również należała do drużyny z Leeds - w 72. minucie to ponownie W. Gnonto wpisał się na listę strzelców, ustalając wynik końcowy na 0-4.

Obie drużyny otrzymały żółte kartki, z gospodarzy na kartki zasłużyli Nathan Wood (28'), Josh Tymon (42') oraz Joe Allen (68'). Z kolei jedyną żółtą kartkę dla Leeds zobaczył Joël Piroe (65'). Czerwonych kartek nie było.

Swansea będzie musiała szybko otrząsnąć się po tym bolesnym meczu, ponieważ ich kolejne spotkania to starcia z Sunderland, Blackburn i Watford. Leeds z kolei czeka starcie z Leicester, Chelsea i Huddersfield. Po tak przekonującym zwycięstwie, drużyna gości z pewnością zyskała dodatkową motywację do dalszej walki o punkty w Championship.